Wednesday, 4 March 2015

Ku mund ta shikoj Big Brother Albania?

Nese jeni duke kerkuar se ku mund ta shikoni Big Brother Albania 8 ? Atehere ketu mund te gjeni te gjitha qe kan te bejne me Big Brother Albania.

Big Brother Albania Live do shfaqe ne 2 kanale edhe per kete sezon andaj mos e humbisni rastin per ti par Live te gjitha ngjarjet brenda shtepis se Big Brother.

Wednesday, 31 December 2014

Jurassic WorldTwenty-two years after the events of Jurassic Park (1993), Isla Nublar now features a fully functioning dinosaur theme park, Jurassic World, as originally envisioned by John Hammond. After 10 years of operation and visitor rates declining, in order to fulfill a corporate mandate, a new attraction is created to re-spark visitor's interest, which backfires horribly.

Friday, 5 December 2014

The Avengers: Age of UltronKetu mund ta shikoni filmin The Avengers: Age of Ultron, ju deshirojme shikim et kendshem.

Thursday, 20 March 2014

Bad Country (2014)

Frymëzuar nga ngjarje të vërteta, BAD COUNTRY është një dramë e krimit të vendosur në Luiziana. Hetimet e detektivit Bad Karter e çojnë në arrestimin e Xhesi Ueiland, një vrasës me kontratë nga një organizatë kriminale. Ueiland, përballet me burgim të përjetshëm, dhe për të mos humbur familjen e tij, ai fiton besim tek Karteri dhe bëhet informatori i tij. Kur gjërat filluan të shkonin keq, bosi i organizatës, Lutin dams përdor politikanët dhe avokatët e korruptuar, për t’i bindur se Ueiland doli si “spiun”. Me këtë rast, amilja e Ueiland ekzekutohet, dhe kështu ai merr rrugën drejt hakmarrjes. Karter merr kontrollin, duke e ndjekur këtë organizatë në një lagje franceze. Situata shpërthen, ku në fund Karter, Ueiland dhe Lutin gjenden në një trekëndësh zjarri.

Anchorman 2: The Legend Continues

Me vitet ’70 pas tij, gazetari më i vlerësuar i San Diegos, Ron Bërgëndi, rikthehet për të marrë përsipër kanalin e parë të lajmeve në Nju Jork, që transmeton 24 orë lajme.

Delivery Man 2014

Një njeri i dashur për të gjithë zbulon se është babai i 533 fëmijëve përmes dhurimeve anonime që kishte bërë në një klinikë private 20 vjet më parë. Tani ai duhet të vendosë nëse do apo jo të dalë përpara 142 fëmijëve që kishin ngritur padi për të zbuluar identitetin e tij.

I, Frankenstein (2014)

Krijesa e Frankenstein gjendet midis një lufte shekullore midis dy klaneve të pavdekshme

The Wolf of Wall Street

Bazuar në historinë e vërtetë të Xhordan Belfort, që nga fillimet e tij për t’u bërë një komisioner i pasur që bën jetë të paparë, deri në rrëzimin e tij lidhur me krimet, korrupsionin dhe qeverinë federale.

The Bag Man (2014)

Një kriminel e kalon kohën e tij në një hotel, duke pritur bosin e tij pasi ka vrarë shumë njerëz dhe ia ka mbathur me një çantë misterioze.

Saving Mr. Banks

Autorja P.L. Trevërs fillon të reflektojë mbi fëmijërinë e saj pas takimit të padëshirueshëm me Uollt Disnei, i cili kërkon të përshtasë librat e saj të Meri Popins për ekranin e madh. Filma me Titra Shqip.

American Hustle (2013)

Filma me titra Shqip Filma me titra Shqip - Mashtruesi Irving Rozenfeld, së bashku me partneren e tij joshëse Sidni Proser, detyrohen të punojnë për agjentin e egër të FBI-së, Riçi DiMason, i cili i shtyn drejt botës së politikanëve dhe mafias së Nju Xhersit.

One Chance (2013)

Historia e vërtetë e Paul Potts, një ndihmës dyqani i turpshëm ditën dhe një këngëtar amator opere natën i cili u bë një fenomen pasi u përzgjodh nga “Britain’s Got Talent” dhe ku në fund doli fitues.

The Book Thief


The Book Thief tregon historinë e Liezelit, një vajzë e re jashtëzakonisht e guximshme, e cila birësohet nga një familje gjatë Luftës së Dytë Botërore në Gjermani. Ajo mëson të lexojë nga familja e saj e re dhe Maksi, një refugjat çifut të cilin ata e fshehin në bodrum.

Frozen (2013)

Frozen (2013)E patrembura dhe optimistja Ana bashkohet me Kristofin në një udhëtim epik, duke u përballur me kushte si ato të Everestit, dhe me një plak dëbore qesharak të quajtur Olaf në një garë për të gjetur motrën e Anës, Elsën, fuqitë e së cilës e kanë mbërthyer mbretërinë në një dimër të përjetshëm

The Wrath of Vajra

Përpara se perëndimi të hynte në luftën e dytë botërore, një kult Japonez i vdekjes i quajtur “Tempulli iHejdesit” u urdhërua të ndihmonte në shkatërrimin e Kinës. Metoda e tyre ishte të rrëmbenin fëmijët e kundërshtarëve, ti rrisnin dhe ti bënin vrasës profesionistë për perandorinë Japoneze. Një nga këta fëmijë arratiset në Kinë dhe pasi trajnohet, ai kthehet në Japoni për t’i ardhur në ndihmë të pafajshmëve dhe për të ndaluar këtë çmenduri.